Formacionet zyrtare, Manchester United – Arsenal

Janë publikuar formacionet zyrtare për çerekfinalen në FA Cup mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit.

Adnan Januzaj nuk do të startojë për “Djajtë e kuq” në takimin që nis në ora 20:45 në Old Trafford.

Ky është formacioni zyrtar i Unitedit: De Gea, Valencia, Smalling, Rojo, Shaw, Blind, Herrera, Di Maria, Fellaini, Young, Rooney

Banka rezervë: Valdes, Rafael, Jones, Carrick, Januzaj, Mata, Falcao

Arsenal: Szczesny, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Ozil, Alexis, Welbeck

Banka rezervë: Martinez, Gibbs, Chambers, Ramsey, Giroud, Walcott, Akpom