Formacionet zyrtare: Liverpool – Real Madrid, Zidane me ‘eksperimente’ në mbrojtje

Në ora 21:00 fillon çerekfinalja e madhe mes Liverpoolit dhe Real Madridit.

Në “Anfield”, zhvillohet ndeshja e kthyese pas asaj të parës në Madrid.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave është mbyllur 3-1 në të mirë ekipit nga kryeqytetit spanjoll.

The Reds njihen për rikthimet e tyre historike në Ligën e Kampionëve dhe do synojnë të njëjtën gjë këtë natë.

‘Mbretëritë’ do mundohen të dëshmojnë emrin e tyre edhe një herë tjetër duke arritur kualifikimin në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson; Fabinho, Milner, Wijnaldum; Mané, Firmino, Salah.

Real Madrid: Courtois; Valverde, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Vinicius, Benzema.

/Gazeta Olle/