Formacionet zyrtare, Hungari – Shqipëri: Kuqezinjtë kërkojnë fitore për të vazhduar garën

Shqipëria do të jetë mysafir i Hungarisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Kuqezinjtë janë në pozitën e dytë me 12 pikë, dy më shumë se Hungaria që janë në vendi e katërt.

Edy Reja për këtë ndeshje ka zgjedhur emra si Etrit Berisha në portë, ndërsa Ardian ismjali, Marash Kumbulla dhe Berat Gjimshiti në mbrojtje.

Në sulm do të jenë Myrto Uzuni dhe Sokol Cikaleshi.

Në anën tjetër të Hungaria e Marco Rossit do të luajnë Sallai, Szoboszlai e Salloi në sulm.


Hungaria: Gulasci, Botka, Orban, At. Szalai, Nego, A. Nagy, Schefler, Nagy, Sallai, Szoboszlai, Salloi.

Shqipëria: Berisha, Ismjali, Kumbulla, Gjimshiti, Hysaj, Trashi, Bare, Gjasula, Çekiçi, Cikaleshi, Uzuni

Presidenti Ademi takon kryeministrin suedez, Stefan Löfven 

Kosova pëson humbje nga Suedia në ‘Friends Arena’