Formacionet zyrtare: Gjeorgji – Kosovë

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e tretë në fazën e grupeve, ku kësaj radhe takohet me Gjeorgjinë si mysafir.

Të besuarit e Bernard Challandes kanë pësuar humbje në dy ndeshjet e para, ku ndaj Gjeorgjisë do të kërkojë pikët e para.

Për këtë ndeshje formacionin i Kosovës do të jetë 4-3-3.

Në portë do të jetë Aro Muric, ndërsa në mbrojtje janë të rreshtuar, Mërgim Vojvoda, Amir Rrahmani, Fidan Aliti dhe Florent Hadergjonaj.

Në mesfushë do të jetë Valon Berisha, Besar Halimi dhe Ibrahim Dresevic.

Në sulm do të luajë emra si Lirim Kastrati dhe Elbasan Rashani, që do ta mbështesin sulmuesin kryesor, Vedat Muriqin.

Në anën tjetër te Gjeorgjia do të jenë emra si Tsitalshvili, Kitelshvili, Qazaishvili dhe Kvilitalia.

Ndeshja fillon në ora 18:00.

Gjeorgjia: Loria, Chabradze, Kashia, Khocholava, Azarov, Aburjania, Kankava, Tsitalshvili, Kitelshvili, Qazaishvili, Kvilitalia.

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj, V. Berisha, Halimi, Dresevic, L. Kastrati, Muriqi, Rashani.

Kosova mposhtet nga Anglia në Beach Volley

Ish-trajneri i skuadrës shqiptare bën skandal në konferencën për shtyp, ankohet për birrat pa alkool