Formacionet zyrtare: Eintracht Frankfurt – Bayern Munich

Sot, me fillim nga ora 20:30 zhvillohet ndeshja hapëse e sezonit të ri në Bundesligën gjermane. 

Dueli i parë i sezonit vë përballë Eintracht Frankfurt dhe Bayern Munich, shkruan Gazeta Olle.

Bavarezët për vite me radhë dominojnë ligën gjermane dhe të njëjtën gjë do të mundohen ta bëjnë edhe gjatë këtij edicioni.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Eintracht Frankfurt: Trapp; Toure, Tuta, Ndicka; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Lindstrom; Götze, Borré.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, Davies; Kimmich, Sabitzer; Müller, Musiala, Gnabry; Sadio Mané.

/Gazeta Olle/

Edicioni i ri në Premier League, kjo shihet si skuadra më favorite për ta fituar titullin

Kosova U19 zhvilloi edhe ndeshjen e dytë në turneun e Maqedonisë së Veriut