Dukagjini shënon fitore të madhe ndaj Dritës, Prishtina ndalet nga Ulpiana në kryeqytet

Ka përfunduar xhiro e shtatë e Superligës së Kosovës me dy ndeshjet e zhvilluara sot.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Ulpianës në “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Kryeqytetasit mbeten në vendin e gjashtë me nëntë pikë, ndërsa lipjanasit në pozitën e parafundit me gjashtë sosh.

Në ndeshjen tjetër, Dukagjini mposhti Dritën në shtëpi me rezultat 2-1, duke realizuar fitoren e parë sezonale.

Klinasit tashmë gjenden në pozitën e tetë me gjashtë pikë, ndërsa gjilanasin renditen të pestit me 11.


PRISHTINA 1 – 1 ULPIANA / LIVE 

Përfundon ndeshja.

50′ GOOOOL: Leotrim Kryeziu realizon për Prishtinën dhe barazon rezultatin në 1-1.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

45+1 GOOOOL: Rrezi shënon për Ulpianën dhe kalon mysafirët në epërsi 0-1. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare: 

Prishtina: Nika, B.Krasniqi, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, E.Krasniqi, Mankenda, Abazi, Hoti, Kryeziu.

Ulpiana: Blakqori, Makolli, Mustafa, Gjoni, Emini, Qerimi, Iran, Musliu, Selimi, Rrezi, Santos.


DUKAGJINI 2 – 1 DRITA / LIVE 

Përfundon ndeshja.

87′ GOOOOL: Chibueze shënon për ta kaluar Dukagjinin në epërsi 2-1.

58′ Elton Basriu si lojtar i fundit pengon Betim Haxhimusën dhe ndëshkohet me karton të kuq pas rishikimit në VAR.

50′ GOOOOL: Ahmed Januzi realizon gol te bukur për ta barazuar rezultatin në 1-1. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

39′ GOOOOL: Almir Ajzeraj (Dri) realizon gol fantastik për ta kaluar Dritën në avantazh, 0-1. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare: 

Dukagjini: Haxhihamza, Basriu, Syla, Kuqi, Dallku, Hasanaj, Ahmeti, Shabani, Millaku, Carioca, Januzi.

Drita: Maloku, Limani, Islami, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Kryeziu, Namani, Haxhimusa.


/Gazeta Olle/

Qasja e Batatinës për gjyqtarët e rinj; Dikur i quante ‘Super arbitra’, sot i quan ‘fëmijë’!

Dallku i lumtur pas triumfit të madh ndaj Dritës, tregon se si arritën deri te fitorja me një futbollist më pak