Formacionet zyrtare – Drita dhe Prishtina luajnë vetëm për tre pikë

Drita do të përballet me Prishtinën në kuadër të xhiros së 24-të në elitën e futbollit kosovar.

Dy rivalët e vjetër sa herë janë përballur nuk ka munguar spektakli dhe kjo ndeshje konsiderohet si klasikja e futbollit kosovar duke marrë parasysh edhe rivalitetin ndër vite që e kanë pasur dy skuadrat.

Sot fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll

Llapi për vazhdimësi, Gjilani për këndellje – formacionet zyrtare