Formacionet zyrtare: Deçiq – Drita

Drita do të luajë ndeshjen kthyese ndaj Deçiçit në Podgoricë në kuadër të Ligës së Konferencës.

Nënkampioni i Kosovës kishte fituar ndeshjen e parë me rezultat 2-1 kundër klubit shqiptar që doli nënkampion në Malin e Zi, shkruan Gazeta Olle.

Bardhekaltrit për këtë ndeshje ka vetëm një mungesë, mesfushori i njohur Hamdi Namani, i cili ende nuk është riaftësuar nga dëmtimi.

Janë publikuar fornacionet zyrtare:

Deçiq: Popovich; Zivkovic, Tuci, Rudovic, Ljuljdjuraj; Nikolic, Rudovic, Pesukic, Vulaj, Kojasevic; Camaj.

Drita: Maloku; Limani, Jamal, Cuculi, Blakçori; Jashari, Vucaj, Muja, Fazliu, Ajzeraj, Simonovski.

Ndeshja fillon në ora 20:45 dhe fituesi do të luajë në raundin e dytë përballë Feyenordit. /Gazeta Olle/

E papritur, Azem Bejta ka shkëputur kontratën me Malishevën pak ditë pas prezantimit

Kosova mposhtet nga Luksemburgu me rezultat të thellë