Formacionet zyrtare: Connah’s Quay – Prishtina, kampionët e Kosovës luajnë për ta siguruar kualifikimin

Prishtina ka arritur fitore të madhe në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës triumfoi me rezultat 4-1 ndaj kampionëve të Uellsit javën e kaluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan Gazeta Olle.

Fitorja me tre gola epërsi i jep shpresë dhe motiv Prishtinës edhe për ndeshjen e dytë, për të kaluar tutje në rrethin e tretë të garës së tretë më të madhe evropiane për klube.

Janë publikuar formacionet për këtë takim:

Connah’s Quay: Byrne, Wilde, Disney, Haran, Morris, Poole, Edwards, Moore, Mullan, Owens, Insall.

Prishtina: Nika, Bekteshi, Krasniqi, Mankenda, Mici, Bardhoku, Boshnjaku, Krasniqi, Shabani, John, Hoti.

Ndeshja mes Connahs Q dhe Prishtinës zhvillohet në Park Avenue në Aberystwyth të Uellsit.

Ky takim do të gjykohet nga finlandezi Petri Viljanen së bashku me asistentët Mika Lamppu dhe Riku Vihreavuori. /Gazeta Olle/

Formacionet zyrtare: Feyenoord – Drita, nënkampionët e Kosovës të gatshëm për të shkaktuar mrekullinë e radhës

Llapi fiton në miqësoren ndaj Kek-ut me përmbysje të rezultatit