Formacionet zyrtare: Brentford – Manchester City

Manchester City do të jetë mysafir i Brentford në kuadër të javës së 20-të në Ligën Premier.

‘Qytetarët’ janë në vendin e parë me 47 pikë dhe po ecin me hapa të sigurt drejt titullit.

Brentford në anën tjetër është në vendin e 14-të me 20 pikë.

Guadiola ia ka besuar sulmin emrave si Foden, Gabriel Jesús e Grealish.

Formacionet zyrtare:

Brentford: Álvaro Fernández; Pinnock, Bech, Jansson; Roerslev, Onyeka, Baptiste, Jensen, Thompson; Wissa, Toney.

Man City: Ederson; Cancelo, Rúben Dias, Laporte, Aké; Bernardo Silva, Fernandinho, De Bruyne; Foden, Gabriel Jesús, Grealish.

FC Ferizaj shembull i korrektësisë, fillon shlyerjen e borxheve ndaj futbollistëve

Futbollisti i Ballkanit konfirmon largimin nga klubi