Formacionet zyrtare: Barcelona – Elche

Barcelona do të pres Elchen në Camp Nou në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Katalunasit nuk po kalojnë një formë të mirë, pasi kanë marr 24 pikë deri më tani dhe janë në pozitën e tetë.

Në anën tjetër Elche është në vendin e 15-të e 15 pikë, por nuk pritet të jetë ‘arrë e fortë’ për Barcelonën.

Xavi për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me emra si Clement Lenglet, Sergio Busquets dhe Ousmane Dembele, por edhe shumë të rinj në formacion.


Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Eric Garcia, Lenglet, Alba; Gavi, Busquets, De Jong; Jutgla, Ez Abde, Dembele; 

Elche: Badia; Helibelton, Roco, Diego, Mojica; Josan, Marcone, Mascarell, Fidel; Lucas, Boye;

Zbulohen futbollistët më të shtrenjtë në Superligën e Kosovës

Arritje e jashtëzakonshme, xhudistët e rinj nga Kosova fitojnë tetë medalje në Slloveni