Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Bayern Munich

 

Atletico Madrid dhe Bayern Munich e zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë mund t’i lexoni formacionet zyrtare të skuadrave, për përballjen e cila zhvillohet nga ora 20:45 në Vicente Calderon.

Atletico: Oblak; Juanfran, Giménez, Savic, Filipe; Gabi, Augusto, Koke, Saúl; Griezmann, Torres
Bayern: Neuer, Lahm, Martinez, Alaba, Bernat, Alonso, Vidal, Thiago, Costa, Coman, Lewandowski