Formacionet zyrtare: Atl.Madrid-Real Madrid

Janë zyrtarizuar formacionet e supersfidës të Ligës së Kampionëve që do të zhvillohet sot në mes të Atletico Madridit dhe Real Madridit.

Atletico e nisë ndeshjen me këtë formacion: Oblak; Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira; Gabi, Mario Suárez; Arda, Koke; Griezmann dhe Mandzukic.

Ancelotti ka vendosur këtë 11-she në fushë te Reali: Casillas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Kroos, Modric, James; Bale, Cristiano dhe Benzema