Formacionet zyrtare: Angli – Danimarkë

Anglia dhe Danimarka do të luajnë mes tyre në kuadër të gjysmëfinales së Euro 2020.

Italia tashmë e ka siguruar një vend në finalen e madhe, ku tashmë pret fituesin e takimit Angli – Danimarkë.

Anglia erdhi në gjysmëfinale pas fitores së madhe ndaj Ukrainës me rezultat 4-0, ndërsa Danimarka ka eliminuar Republikën Çeke me rezultat 2-1.

Gareth Southagate për këtë ndeshje do të luajë me sistemin 4-2-3-1. Sulmi i besohet Harry Kane i asistuar nga Saka e Sterling.

Në anën tjetër Kasper Hjulmand ka vendosur tu besojë Kasper Dolberg, ndërsa pas tij Braithwaite e Damsgaard.

Angli: Pickford, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Kane, Sterling, Phillips, Mount, Saka.

Danimarkë: Schmeichel, Vestergaard, Kjaer, Maele, Christensen, Delaney, Braithwaite, Dolberg, Damsgaard, Stryger, Hojbjerg.

ZYRTARE: Nuk ndalet Malisheva, pas Bejtës prezanton edhe futbollistin e radhës

ZYRTARE: Malisheva kompleton ‘trileqen’, prezanton futbollistin e tretë për sot