Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës.

Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës.

Formacionet startuese: Chelsea favorit ndaj Lille për të vazhduar në çerekfinale

Chelsea është mysafir i Lille në Stade Pierre-Mauroy për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Blutë e fituan me rezultat 2-0 takimin e parë të zhvilluar në Stamford Bridge, ashtu që janë favoritë për të vazhduar në çerekfinale.

Trajnerët Jocelyn Gourvennec dhe Thomas Tuchel i kanë zgjedhur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Lille:  Léo Jardim; Çelik, Fonte, Botman, Djalo; Bamba, André, Xeka, Gudmundsson; Yilmaz, David.

Formacioni startues i Chelseat: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta, Kovacic, Jorginho, Kanté, Marcos Alonso; Havertz, Pulisic.

Formacionet zyrtare: Juventus-Villarreal, sfida që zgjedh çerekfinalistin

Arsenali luan për top-katërshe, Liverpooli për titull – formacionet zyrtare

Reklama