Formacionet e mundshme, Bayern Munich – Benfica

Bayern Munich e zhvillon ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve në ‘Allianz Arena’ ndaj Benficas.

‘Bavarezët’ po kalojnë formë mjaftë të mirë dhe vijnë në këtë fazë pas fitores dramatike ndaj Juventusit në minutat shtesë.

Bayern Munich: Neuer Lahm, Martinez, Alaba, Bernat Vidal Ribery, Alcantara, Muller, Costa Lewandowski.

Benfica: Moraes Silvio, Jardel, Nilsson, Eliseu Sanches, Samaris; Pizzi, Jonas, Gaitan Mitroglou.