Forma e mirë në dy ndeshjet e fundit? Zhegrova fshin postimet e tij në Instagram, përveç dy

Edon Zhegrova së fundi ka asistuar në barazimin 1:1 të Baselit ndaj Xamax.

Për Zhegrovën ishte ky asistimi i dytë në dy ndeshjet e fundit në Zvicër, shkruan Gazeta Olle.

Ylli i Kosovës ka filluar tashmë të shfaqë shenja të pjekurisë, pasi ishte akuzuar nga tifozët lidhur me qasjen e shumtë në rrjetet sociale.

Zhegrova ka fshirë shumicën e postumëve të tij në rrjetin social Instagram duke lënë vetëm një foto me motrën e tij, Valzën dhe një video ku shënon gol me Baselin.

20 vjeçari pas super-paraqitjes së djeshme kishte fituar edhe një vend në formacionin e javës në Superligën e Zvicrës.