Florian Marku dështon në matjet para meçit, ja çfarë do të ndodhë tani

Florian Marku do të përballet nesër me kundërshtarin Maxim Prodan.

 

Para këtij meçi të madh janë kryer tashmë matjet e fundit dhe është bërë përballja sy me sy në mes dy bokserëve, shkruanGazetaBlic Sport.

Megjithatë, një lajm aspak i mirë vjen nga matja e boksierit shqiptar, atje ku ka rezultuar mbi peshën e lejuar për këtë meç.

Markut i janë dhënë dy orë që të bëjë edhe një matje tjetër, atje ku do të përcaktohet përfundimisht vendimi për të.

Përfundojnë ndeshjet Onix – A&N dhe Arbëria – Ferizaj

Ulpiana falënderon përzemërsisht Denis Halitin: Nuk po të themi lamtumirë, vetëm mirupafshim