Flet trajneri i ri i Ulpianës, Tetova: Do të luajmë të barabartë përballë çdo kundërshtari

Pas ngritjes nga Liga e Parë, FC Ulpiana do të debutojë sot në Superligë ndaj KF Llapit.

Më shumë se një dekad iu desht skuadres së Ulpianes që të rikthehet në elitën e futbollit kosovar, e tani do të luajë ndaj kampionit të Superkupës së Kosovës.

“Është fillimi i kampionatit dhe si çdo start edhe Ulpiana do të garojë barabartë përballë çdo kundërshtari. Përgatitjet kanë qenë të ekuilibruara gjatë pre- sezonit”– tha trajneri i Ulpianës, Edlir Tetova në një prononcim për Insportin.

“Llapi është një ekip i kompletuar dhe ka bërë mirë sezonin e kaluar, duke ngritur dy trofe, shpresojmë që Ulpianës t’i buzëqeshi një rezultat pozitiv, por këtë pjesë është për t’u parë në fushën e lojës”, përfundoi Tetova.

Ndryshe, Ulpiana prezentoi trajnerin e ri në korrik të këtij viti.

38-vjeçari nga Durrësi, së fundmi ishte ndihmës-trajner te Tirana, kurse pozitën e njëjtë e ka ushtruar edhe te Kukësi e Skënderbeu.

Liverpool – Burnley, formacionet zyrtare

Chelsea do t’i transferojë edhe dy futbollistë të mëdhenj gjatë kësaj vere