Flamuri kombëtar në trofeun e Ligës së Evropës (FOTO)

Sonte luhet finalja e Ligës së Evropës mes Sevillas dhe Dnipros së Ukrainës. Takimi do të nis nga ora 20:45.

E veçanta e kësaj është se në trofeun e Ligës së Evropës, ndodhen të gjithë flamujt e shteteve evropiane, ndërsa nuk mungon edhe flamuri ynë kombëtar.