Flamuri i Kosovës vendoset në Fshatin Olimpik të Lojërave Olimpike Tokyo 2020

Është vendosur flamuri i Kosovës përkrah flamujve të tjerë në Fshatin Olimpik.

Lojërat Olimpike do të mbahen në Tokyo nga 23 korriku deri më 8 gusht.

Një pjesë e delegacionit udhëton sonte, kurse sportistë tjerë udhëtojnë të mërkurën, të enjten dhe më 27 korrik, varësisht nga orari i garave.

Kosova në këtë Lojëra Olimpike do të marrë pjesë me 11 garues në sporte të ndryshme.

Garuesit nga Kosova do të garojnë në gjashtë sporte: xhudo, mundje, atletikë, boks, not dhe shenjëtari sportive.

Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtme dhe monument

Kampioni konfirmon pjesëmarrjen në Ligën Unike dhe synon mbrojtjen e titullit

Zyrtare: Ja me kë do të përballet fituesi i ndeshjes Prishtina – Connah’s Quay Nomads, në raundin e tretë