Fjalët e Baliqit pas humbjes nga Trepça ’89: E kemi dhënë maksimumin, 89-shi luajti më mirë dhe fitoi ndeshjen

Është mbyllur edhe derbi lokal mes dy skuadrave mitrovicase, ku Trepça ’89 ka arritur të triumfoi pastër kundër KF Trepçës me rezultatin e pastër 2-0.

Pas ndeshjes është deklaruar edhe trajneri i Trepçës, Emin Baliqi, i cili tha lëndimet edhe kartonët po penalizojnë ekipin e tij.

“Nuk e kemi dhënë maksimumin pasi kemi shumë lëndime dhe kartonë të kuq dhe sot Trepça ’89 luajti më mirë dhe e fitoi ndeshjen”.

Me turneun në Mitrovicë filloi projekti “Rekrutimi i vajzave të reja  shkollore në futbollin e organizuar”

“Startin e kampionatit e kemi filluar mirë, por që tani na pezulluan lëndimet dhe pezullimet e disa futbollistëve për shkak të kartonëve” ka thënë Baliqi për ‘Art Sport’.

Trepça pas gjashtë ndeshjeve të zhvilluar ka arritur t’i grumbulloi 5 pikë.

‘Derbi skuadrave të naftës’ zhvillohet në Parc de Princes, formacionet zyrtare të sfidës PSG – Man City

Zyrtare: Joshua aktivizon klauzolën për rimetchin ndaj Usyk