Fitoret e Ballkanit dhe Llapit shkaktojnë ndryshime të mëdha në renditjen e Superligës

Ballkani ka arritur të shënojë fitore në derbi ndaj Feronikelit me rezultat 1:0.

Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar sulmuesi më i mirë i kampionatit, Mirlind Daku.

Kjo fitore e dërbon në pozitën e par Ballkanin me 44 pikë, aq sa ka edhe Drita, por therandasit kanë golaverazh më të mirë.

Prishtina mbetet e treta me 38 pikë.

Në anën tjetër Llapi ka arritur të mposht Gjilanin me rezultat 3:1.

Kjo fitore e ngjitë Llapin në vendin e shtatë duke u larguar nga zona e rrezikut. /Gazeta Olle/