Fitojnë Bashkimi dhe Peja

Derbi i kësaj xhiroje në Superligën e Basketbollit të Kosovës, ndërmjet Bashkimit dhe Trepçës, i ka takuar vendasve të cilët shënuan fitore të lehtë në shtëpi me rezulatat 85:62.

Fitore të lehtë shënoi edhe Peja që mposhti në udhëtim Golden Eagle Yllin, me rezultat 96:70./Olle