Fillon Superliga e juniorëve, orari dhe gjyqtarët

Superliga e juniorëve do të fillojë këtë javë ndërsa nuk mungojnë ndeshjet e bukura që në start.

Kampionët aktual të 2 Korriku do të presin Llapin, ndërsa Prishtina do të luaj derbin lokal kundër Rilindjës.

Ndeshje e fortë është edhe ajo në mes të Besës dhe Vushtrrisë. /olle/

Superliga – Juniorët

Java 1

E shtunë

Prishtina – Rilindja

(V. Hoxha, Z. Rrahimi, F. Jakupi)

Drita – Flamurtari

(F. Sekiraqa, L. Selmani, A. Zhegrova)

E diel

Ramiz Sadiku – Feronikeli

(G. Koci, B. Meholli, F. Sadiku)

Trepça ’89 – Hajvalia

(G. Ibrahimi, V. Hyseni, M. Kadrija)

2 Korriku – Llapi

(P. Jakupi, P. Hyseni, H.Osmani)

E hënë

Besa – Vushtrria

(Ad. Krasniqi, Ar. Krasniqi, G. Germazaj)

Vëllaznimi – Istogu

(V. Selmanaj, T. Iberdemaj, A. Bacaj)

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)