Fillon rregullimi i fushave të futbollit në Klinë dhe Pejë, Ademi i ndjek nga afër punimet

Ka filluar rregullimi i fushave të stadiumeve të ndryshme në Kosovë para fillimit të edicionit 2022/23 në futbollin kosovar.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka qëndruar për vizitë në Pejë dhe Klinë.

Ai nga afër ka ndjekur fillimin e punimeve në rregullimin e fushave në stadiumin e Besës ” Shahin Haxhiislami” dhe atë të Dukagjinit “18 qershori”.

Në fakt, me mbështetjen e FFK-së ka filluar rregullimi dhe mirëmbajtja e fushave me bari natyral nga ekspertë të kësaj lëmie, e ku synohet të krijohen kushte sa më të volitshme për futbollistët për edicionin e ri garues.

I pari i FFK-së do të vizitojë edhe qytetet e tjera të Kosovës për të parë punimet në fusha nga afër. /Gazeta Olle/

Liqeni kampion i Kosovës në futsall për herë të dytë radhazi

Interi ëndërron treshen e madhe në sulm, Lukaku e Dybala drejt zyrtarizimit te zikaltërtit