Fillon puna te Drenica, ‘blindohen’ katër futbollistët e rëndësishëm të skuadrës

Drenica ka rinovuar kontratat e katër futbollistëve të rëndësishëm të skuadrës.

Genc Hamiti, Granit Jashari, Erlis Frashëri dhe Hysen Tahiri, kanë vazhduar bashkëpunimin edhe për një edicion me kuqezinjtë, shkruan Gazeta Olle.

“Klubi i futbollit ‘Drenica’ me kënaqësi njofton të gjithë opinionin sportiv, dashamirët dhe tifozët e Drenicës, që klubi ka përmbyllur me sukses marrëveshjet me mesfushorët, Genc Hamiti e Granit Jashari, mbrojtësin e krahut, Erlis Frashërin, si dhe sulmuesin e krahut, Hysen Tahiri”, thuhet në postimin e Drenicës.

Skuadra nga Skenderaj gjithashtu njofton se gjatë ditëve në vijim, do të zyrtarizojë edhe futbollistë të tjerë, që do të ‘djersitin’ fanellën kuq e zi në edicionin e ri 2021/2022. /Gazeta Olle/

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe teksti që thotë "Stadiumi: "Bajram Aliu" KF.-FC. DRENICA SKENDER 1958 SHO Η GIVOVA 2"

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe teksti që thotë "Stadiumi: "Bajram Aliu" KF.-FC. DRENICA SKENDY 1958 GIVOVA SH"

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbë

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbë

 

Bujar Shabani i kundërpërgjigjet deklaratave të Batatinës, ja si e quan teknikun llapjan

Limani: Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë për ne por besoj që jemi të përgatitur mjaft mirë