Fillon Liga e Parë, ndeshjet dhe gjyqtarët

Liga e Parë do të kthehet të luaj pas një pushim disa mujorë, ndërsa ndeshja që spikat është ajo në mes të Llapit dhe Flamurtarit që zhvillohet në Podujevë. Të gjitha ndeshjet luhen të dielën, përveç ndeshjes Rahoveci – Kosova e Prishtinë që luhet të shtunën.

 

Liga e 1-rë –  Java e 16-të  

 

E shtunë  

Rahoveci – Kosova (P)

(Shpëtim Murtezi, Hasan Llalo, Fatlum Jashari)

E diel   

Gjilani – Ulpiana

(Visar Kastrati, Orhan Krasniqi, Ernest Kume)

Liria – R-Sadiku

(Arben Halilaj, Fatmir Kiqina, Nexhmedin Bala)

Dukagjini – KEK-u

(Leutrim Mustafa, Jakup Gashi, Berat Berisha)

Llapi – Flamurtari

(Fatmir Tahiri, Gëzim Mehmeti, Bujar Haradinaj)

Fushë Kosova – Ballkani

(Alban Shala, Deli Muriqi, Qamil Maxhuni)

Lepenci – 2-Korriku

(Liridon Hasani, Hivzi Osmani, Avni Jupolli)

Deçani – Vllaznia (P)  (Zhvillohet në Gjakovë )

(Isak Ceroviku, Selman Reqica, Nuhi Hysenaj)