Fillon epoka e Granit Begollit te Vëllaznimi, këto janë të rejat tek klubi gjakovar

Ka filluar epoka e Granit Begollit tek skuadra gjakovare, Vëllaznimi.

Trajneri i ri prishtinas ka kryer ddhe seancën e parë stërvitore.

Ka qenë faqja zyrtare e klubit që ka konfirmuar ardhjet e reja si dhe futbollistët që kanë marrë pjesë në stërvitje.

Njoftimi i plotë i klubit gjakovar:

Sot kan filluar stërvitjet nën udhëheqjen e kryetrajnerit Granit Begolli.

Sot ishin të pranishëm 20 lojtarë.

Lojtarët të cilët kanë qëndruar nga sezona e kaluar janë:

ARDIT VOKSHI
ANTONIO MARKU
YLL MYRTA
LEK VULA
ARLIND BASHA
RRON ROGOVA
GARDISON TUNAJ
BERNARD KASTRATI
AGON STUJA
DAFNIS BRAHIMAJ
ERRIS GOJANI

Nga juniorët kan kaluar tek seniorët dy lojtar:

DIELLI BROVINA
ETNIK SHYTI

Ardhjet në klub deri në këto momente:

ZAMIR VJERDHA – PORTIER
DANIEL DISUBI – MBROJTES
DONART SHEQEROLLI – MESFUSHOR
DARDAN ROGOVA – SULMUES
DONATI TOMA – SULMUES

Pritje madhështore në Kosovë për ÇIKAT E ARTA: Medaljet janë për vendin tonë

Tare udhëton drejt Gjermanisë për negociata, dy skuadra nga Bundesliga kërkojnë transferimin e Muriqit