Fillon afati kalimtar në basketboll

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton se, afati kalimtar për klubet e Prince Caffe Superligës fillon sot (më 19 dhjetor).

Afati kalimtar do të zgjasë deri më 21 dhjetor. Ky afat pritet të jetë mjaft interesant, me disa basketbollistë që pritet të ndërrojnë afat kalimtar, ndërsa garat në elitë janë bërë shumë interesante.

Basketbollistët kosovarë mund të bëjnë ndryshime të skuadrave deri më 21 dhjetor, kurse skuadrat mund të regjistrojnë basketbollistët e huaj 72 orë para javës së 22-të.

Stinori pranveror premton që do të jetë spektakël, duke marrë parasysh synimet e skuadrave dhe ndeshjeve shumë interesante që po zhvillohen.

 

Ja kë e provokoi Emiliano Martinez në pranimin e Dorezë së Artë

Trajneri i Kosovës e komenton humbjen e Francës në finale nga Argjentina