Fillojnë ndryshimet te Vushtrria, klubi bëhet me kryetar të ri

Vushtrria dikur ishte ndër skuadrat më të mira të Superligës së Kosovës, por gjatë sezonit të fundit nuk arriti të siguronte një vend as në Ligën e Parë.

Ish-kampioni i Kosovës në edicionin 2021/22 do të garojë në Ligën e Dytë, shkruan Gazeta Olle.

Për të filluar ndryshimet nga brenda, sot është mbledhur kuvendi i klubit, ku me vota unanime u shkarkua Bajrush Kajtazi.

Në krye të klubit është zgjedhur Agim Maloku, ndërsa anëtarët e kryesisë janë: Adnan Lahu, Enver Halimi, Naser Imeri, Zeqir Zeneli.

Njoftimi i plotë nga FC Vushtrria:

Ashtu siq ishte e paraparë, sot është mbledhur kuvendi i klubit, ku me vota unanime është shkarkuar Bajrush Kajtazi!
Ndërsa gjatë rendit të ditës është votuar kryesia e re, ku në krye të klubit është zgjedhur Agim Maloku, dhe me antaret e saj nga Adnan Lahu, Enver Halimi, Naser Imeri, Zeqir Zeneli!
NE UROJMË SUKSESE! DHE QE SA ME SHPEJT KLUBI TE KTHEHET NE LAVDIN SIQ KISHTE DIKUR! 

/Gazeta Olle/