Fillim i mbarë, Kosova U17 mposhtë në udhëtim Austrinë

Kosova U17 ka arritur fitore ndaj Austrisë U17 me rezultat 1-0 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Pjesa e parë nuk solli gola me djelmoshat tanë luajtën një ndeshje shumë të disiplinuar.

Goli i vetëm u shënua në pjesë e dytë.

Zhvillohej minuta e 53-të kur Elton Krasniqi shënoi pas një asistimi të David Marku.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Kosova mori tri pikët e para.

Fitorja e djelmoshave të Arsim Abazit konsiderohet e madhe, pasi e kanë mposhtu Austrinë në vendin e tyre.

Sllovenia që gjendet në këtë grup ka shënuar fitore ndaj Ishujve Faroe me rezultat 8-0.

Vjosa e vetme rrëmben kreun në Ligën e Dytë, këto janë rezultatet dhe tabela pas xhiros së gjashtë

Arsim Abazi flet pas fitores së Kosovës U17 në tokën austriake: Jemi afër kualifikimit, por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë