FFK tregon kur përfundon sezoni 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës

Komiteti Ekzekutiv sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës.

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës ndër tjerash në këtë mbledhje miratoi edhe orarin e garave për stinorin pranveror të edicionit 2022/23.

Stinori pranveror do të nis më 4 shkurt dhe do të përfundojë më 28 maj të vitit 2023.

“Po ashtu KE shqyrtoi dhe miratoi orarin e garave të stinorit pranveror të Kampionatit 2022/2023, i cili fillon me ndeshjet e kupës më 4 shkurt dhe do të përfundojë më 28 maj 2023”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga uebfaqja e FFK-së.

KE mbajti mbledhjen e vet të radhës

Kosova në fazën kryesore kualifikuese për ‘Euro 2024’