FFK shpall formacionin e vitit 2022 në Albi Mall Superligë

Është zbuluar formacioni më i mirë i vitit në Superligën e Kosovës në futboll.

Ky formacion dominohet nga futbollistët e Ballkanit që janë plot gjashtë të tillë.

Drita ka dy futbollistë në formacionin e vitit, Llapi, Gjilani dhe Prishtina nga një tjetër.

Portier: Enea Koliçi

Mbrojtës: Armend Thaqi, Lumbardh Dellova, Ardian Limani,  Astrit Thaqi.

Mesfushorët: Ermal Krasniqi, Ilir Krasniqi, Lindon Emërllahu, Endrit Krasniqi,

Sulmuesit: Albion Rrahmani, Marko Simonovski.

Zyrtare: FIFA ia shkëputi kontratën për shkak të borxheve, Zekirija Ramadani largohet nga Gjilani

Ballkani klubi më i mirë, Ilir Daja zgjidhet trajneri i vitit