FFK nesër bën inaugurimin e sistemit VAR

Nesër (e martë, 17 gusht) në orën 20:00, në prag të ndeshjes së Superkupës së Kosovës, ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, do të bëhet inaugurimi i sistemit VAR (Video Assistent Referee), që është projekti më madhor i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Me këtë rast presidenti Agim Ademi do të mbajë një fjalim, derisa mediat do të kenë qasje edhe në qendrat mobile të VAR-it për të parë se si do të funksionojë i gjithë sistemi VAR në futbollin e Kosovës.

Superkupa ndërmjet Prishtinës dhe Llapit do të jetë ndeshja e parë zyrtare në të cilën do të implementohet sistemi VAR.

Sistemi VAR tani e disa ditë është testuar nëpër ndeshjet miqësore që skuadrat kosovare kanë zhvilluar para edicionit të ri. /Gazeta Olle/

Vëllai i Mario Gotzes dëmtohet rëndë në kokë pas një dueli, dërgohet me urgjencë në spital

Drita huazon dy mbrojtësit në Ligën e Parë