FFK me video fantastike për ditën e gruas, ndahen dhurata edhe për punëtoret e Federatës

Data 8 mars është e shenjtë, për faktin se është dita e gruas.

Federata e Futbollit të Kosovës ka përgatitur një video të jashtëzakonshme për këtë ditë të veçantë.

Gratë që janë pjesë e futbollit kanë thënë disa fjalë me shumë domethënie

“Unë jam grua dhe kam vendimmarrje në futboll”, tha Vjollca Krasniqi, anëtare e Komitetit Ekzekutiv në FFK.

“Arti dhe pasioni për futbollin bashkojnë, raca, kombe dhe gjini”, u shpreh Qëndresa Krelani, gazetare e sportit.

“Futbolli, është krijuar nga djemtë dhe është perfeksionuar nga vajzat”, tha administratorja e KF Ballkanit, derisa Elif Sherifi zyrtarja për media e FC Drita u shpreh: “Luaj futboll, si një ekip, njëkomb, çdo moment, çdo minutë”.

Ndërkohë presidenti i FFK-së, Agim Ademi shpërndau dhurata për të gjitha gratë në Federatën e Futbollit të Kosovës. /Gazeta Olle/

Premier League me sanksion të madh për rusët, asnjë ndeshje nuk transmetohet në Rusi

Tri super sfida zhvillohen sot në BKT Superligë, interesant në Malishevë dhe Lipjan