FFK konfirmon fanellat e reja, ja si vishet Kosova ndaj Anglisë

Kosova do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Në “Fadil Vokrri” zbarkon kundërshtari më i madh që ka ndeshur ndonjëherë Kosovën në Prishtinë, Anglia, përcjellë Gazeta Olle.

Ndeshja fillon prej orës 18:00 dhe atmosfera në stadium pritet të jetë e jashtëzakonshme, pikërisht ashtu sic ka qenë gjatë ditëve të fundit në kryeqytet.

Kosova në këtë ndeshje do të luajë me fanella speciale.

Ato janë të kaltërta dhe kanë dizajn unik.

Bernard Challandes ka disa dilema për formacionin startues, pasi që kjo të gjithë lojtarët ndjehen të freskët e në formë optimale fizike.

Në seancën e djeshme nuk stërviti Herolind Shala, i cili stërvitjen e ndoqi nga bankina, derisa i pranishëm ishte edhe Hekuran Kryeziu për t’i përkrahur bashkëlojarët para kësaj sfide të vështirë

“Për mua është një ndeshje mjaft e rëndësishme, sepse me këtë mbyllet cikli kualifikues dhe është e rëndësishme para lojës me Maqedoninë. Para kualifikueseve, nëse ju kujtohet, ju thosha se këto ndeshje do të na shërbejnë për të bërë përvojë dhe përparim”.

“Kjo ndeshje është mundësi e mirë për të bërë më shumë përvojë. Për ne do të jetë një ndeshje e mrekullueshme”, ka thënë Challandes.

Ai ka thënë se Anglia ka potencial të jashtëzakonshëm sulmues dhe shënon shumë gola.

“Për ne mbetet një sfidë e pabesueshme. Si trajner, mund ta shijoj këtë lojë. Kjo është ndeshja e 1001-të për Anglinë, ndërsa për ne është e 29-ta . Ata kanë më shumë përvojë se ne dhe nuk varen vetëm nga një futbollist”, ka shtuar Challandes. /Gazeta Olle/