FFK dërgon telegram ngushëllimi për vdekjen e futbollistit të ri, Leon Syla

Futbolli kosovar është në zi, pasi ka ndërruar jetë futbollisti i ri Leon Syla.

Talenti prishtinas i 2 Korrikut ka ndërruar jetë ditën e mërkure duke lënë të pikëlluar të gjithë te 2 Korriku, por edhe gjithë komunitetin e futbollit në vendin tonë.

Shtëpia më e madhe e futbollit kosovar, FFK ka dërguar një telegram ngushëllimi në drejtim të 2 Korrikut dhe te familja Syla për humbjen e një talenti të madh.

Telegram ngushëllimi nga FFK:

E nderuar Familje Syla!

Të nderuar drejtues dhe staf i FC 2 Korriku!

Me pikëllim të madh e morëm lajmin për ndarjen e hershme nga jeta të më të dashurit tuaj, futbollistit të FC 2 Korriku, Leon Syla.

Nuk ka fjalë të mjaftueshme për të shprehur dhimbjen tonë për humbjen e një djaloshi të ri dhe të talentuar sikur Leoni.

Ikja e tij e hershme nga kjo botë preku zemrat e gjithsecilit në komunitetin e futbollit. Leoni ishte shembull i vërtetë luftaraku, jo vetëm në fushën e futbollit, por edhe në betejën e tij me sëmundjen e rëndë.

Sot të gjithë jemi me lot në sy dhe dhimbje në zemër, por shpresojmë që kujtimet e bukura dhe sukseset e Leonit do të jenë burim ngushëllimi dhe force për Ju për ta përballuar dhimbjen e madhe.

Në emër të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe tërë komunitetit të futbollit ju dërgojmë ngushëllimet tona më të thella dhe të sinqerta për humbjen e më të dashurit tuaj.

I përjetshëm qoftë kujtimi për Leonin!

Me respekt,
KE i FFK-së /Gazeta Olle/

Lakers marrin fitore të madhe në udhëtim te Bulls

U prezantua në janar, por Leart Paqaradës po i dështon transferimi te Kolni