Feston duke i ‘hipur’ dhisë (VIDEO)

Kur një futbollist shënon gol, askush nuk mund të garantojë se si mund të garantojë. Por, sulmuesi i Kolnit, Anthony Ujah festoi në një mënyrë mjaft të çuditshme, kur e realizoi golin e katërt të skuadrës së tij ndaj Eintracht Frankfurtit, përcjell Zëri.

Përfaqësuesi nigerian vrapoi jashtë vijave të fushës dhe e kapi dhinë për brirë. Kjo dhi, e cila quhet ‘Hennes Vİ’, është maskota e Kolnit.

Kjo nuk është hera e parë që Ujah feston në mënyrë të tillë. Ndoshta është mirë që t’i largosh kafshët nga fusha, kur shënon Ujah.