Festë e madhe e Plisave në shesh pas fitores së Prishtinës

FC Prishtina ka mposhtur Bodo/Glimt me rezultat 2-1 me golat, Otto John dhe Marius Lode(autogol).

Kjo ishte ndeshja e parë e vlefshme për rrethin e tretë në Ligën e Konferencave.

Pas fitores, sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është mbushur me tifozët e klubit.

Ndeshja e dytë ndaj Bodo/Glimt do të zhvillohet më 12 gusht dhe Prishtina ka mundësi të artë për t’u bërë klubi i vetëm kosovar që siguron kualifikimin në garat evropiane.

E mposhtën Dritën me shumë vështirësi, por Feyenoordi triumfon lehtësisht ndaj Luzernit

Teuta pëson humbje minimale në udhëtim te Shamrock