Festë e çmendur nga tifozët, shembët tribuna pas fitores (Video)

Vitesse ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te NEC Nijemegen 0-1.

Mijëra tifozë të klubit verdhezi kishin udhëtuar në Nijemegen për ta përkrahur klubin e tyre të zemrës dhe në fund arritën tri pikët.

Festa e fitores ishte jashtëzakonisht e madhe, sa që në fund është shembur edhe një pjesë e tribunës.

Megjithatë tifozët kanë shpëtuar dhe nuk janë raportuar të lënduar. /Gazeta Olle/

Shala shkëlqen, futet nga banka dhe shënon e asiston

Zhegrova shënon gol në stilin e Messit, i siguron Baselit fitoren në minutën e fundit (Video)