Festë e çmendur nga Dinamo pas shpalljes kampion në Kroaci

Pas fitores në Sibenik, zyrtarisht Dinamo Zagreb është kampione në Kroaci. 

Tolic dhe Bockaj i dhanë fitoren skuadrës nga kryeqyteti, e cila fiton titullin e radhës në Kroaci.

Me katër pikë më shumë se Hajduk Split, në ndeshjen e parafundit dhe matematikisht Dinamo nga Zagrepi është kampion.

Dinamo do të jetë në kualifikimet e Champions League për edicionin 2022/23.

/Gazeta OLLE/

Në Liman Gegaj, luhet ndeshja për të siguruar biletën në BKT Superligën e Kosovës

Java e fundit vendos kampionin në Itali