Festa e madhe e Greqisë pas fitores në Prishtinë

Futbollistët e Greqisë festuan me një selfie ekipore në zhveshtoret e stadiumit “Fadil Vokrri” pas fitores 1:2 ndaj Kosovës në Ligën e Kombeve.

Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë në Prishtinë, Greqia fitoi me rezultat 2:1.

Kësisoj, Greqia mori vendin e parë në grupin e Ligës C, por me pikë të barabarta me Slloveninë, nga 4.

Kombëtarja helene arkëtoi tre pikë dhe e festoi fitoren në zhveshtoren e stadiumit “Fadil Vokrri”.

Për më shumë, fotografinë nga festa në zhveshtore, mund ta shikoni më poshtë.