Festa e dyvjeçarit për Shqipërinë (VIDEO)

Në stadium, në sheshe, në rrugë, nëpër shtëpi e gjithkah ku ka shqiptarë, është festuar fitorja e Shqipërisë kundër Armenisë, e vlefshme për fazën kualifikuese për Euro 2016.

Të gjithë shqiptarët nga të vegjlit e deri te pleqtë kanë qenë të preokupuar me këtë ndeshje dhe këtë triumf madhështor.

Madje edhe ky djalosh dyvjeçar i është gëzuar fitores. Shikoni reagimin e vogëlushit në videon e mëposhtme.