Festa e Barcelonës në 10 foto

Barcelona ka fituar titullin e 23-të në histori të klubit dhe këtë e ka festuar me lamtumirën e njërit prej legjendave më të mëdha në histori të këtij klubi, Xavit.

Edhe pse ndeshja përfundoi 2:2 kundër Deportivos, festa ishte e madhe dhe nuk munguan as lotët.

Gazetaolle.com ua sjell festën e klubit katalunas në 10 fotografi.

1

2

 

3

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9 barcelona

 

10