Feronikeli nuk ndalet, sot vazhdoi me Shabanin

Xhevdet Shabani ka vendosur të vazhdoi të jetë pjesë e kampionëve të Kosovës, Feronikelit.

Lajmi konfirmohet nga faqja e klubit të Feronikelit në ‘facebook’.

Ja postimi i plotë i faqes:

Xhevdet Shabani është një tjeter lojtar i rëndesishëm që ka rinovuar kontraten me Feronikelin edhe për një vit.
Shabani i cili erdhi në afatin e dimrit nga Teuta e Durrësit ishte një nder lojtaret më të mirë në sezonën vjeshtore që ndihmoj Feronikelin drejt Kampionit dhe fituesit në Digitalb Kupën e Kosovës.
E jo vetëm Xhevdet Shabani bënë lajm pasi që të njëtën e kanë bërë edhe disa nga lojtaret kyç që sapo vazhduan kontaratat e reja më klubin, ata janë:
Burim Qorri, Haxhi Shala dhe Mendurim Hoti të cilët mbetën edhe me tutje tek Kampionet.