Feronikeli ’74 pret kampionin në fuqi, formacionet zyrtare

Feronikeli ’74 është nikoqir i Ballkanit në kuadër të xhiros së 11-të në Albi Mall Superligë.

Është një përballje e dy skuadrave që po kalojnë moment të mirë në ndeshjet e fundit.

Vendasit kanë marrë dy barazime e një fitore në tre duelet e fundit dhe kërkojnë të befasojnë edhe kampionin në fuqi të Kosovës.

Në anën tjetër suharekasit nuk din për humbje këtë edicion ku kanë shtatë fitore e dy barazime, ku kërkojnë të vazhdojnë me këtë ritëm edhe në Drenas.

Formacionet zyrtare:

Feronikeli ’74: pas pak…

Ballkani: Koliçi, Thaqi, Dellova, Halili, Potoku, Kuc, Zyba, Gripshi, Kryeziu, Berisha, Manaj.

/Gazeta Olle/

Dukagjini për vazhdimësi, Llapi për tu rikthyer te fitoret – formacionet zyrtare

Drita kërkon fitoren e gjashtë radhazi, Liria synon befasinë – formacionet zyrtare