Ferizaj merr fitoren e radhës në ndeshje miqësore

Ferizaj ka marrë fitoren e radhës në ndeshje miqësore.

Skuadra bardhekaltër ka triumfuar ndaj skuadrës nga Maqedonia e Veriut, Belsaciës së Striumicës me rezultat të pastër 2-0.

Ka qenë një fitore e pastër e Ferizajt që po tregon formë të lartë në ndeshjet miqësore.

Golat për Ferizajn në këtë sfidë u shënuan nga transferimi i ri Albin Krasniqi dhe sulmuesi kroat Mateo Panadic. /Gazeta Olle/

Komisioni i Ministrisë kërkon nga Agim Ademi ta pezullojë pozitën e tij, ose të pezullohet nga Komiteti Ekzekutiv i FFK-së

Llapi mposht me rezultat të thellë skuadrën austriake