Ferizaj dhe Gjilani kërkojnë fitore, formacionet zyrtare

Ferizaj dhe Gjilani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligën Premier.

“Ujqit” janë nikoqir të “Skifterave” në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në stadiumin me bari artificial në Ferizaj, me fillim nga ora 15:00.

Ekipi i Andrej Panadic vjen në këtë ndeshje vjen nga një barazim dhe një humbje, teksa synon t’i kthehet fitores për t’i ikur zonën së rrezikshme.

Në anën tjetër, mysafirët e Zekirija Ramadanit kanë katër ndeshje pa fitore dhe gjithashtu shpresojnë në rezultat pozitiv.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të vazhdojnë me formacionet më të mira të mundshme.

FerizajJovanovski; Bardhi, Halili, Mecinovic, Cakolli, Avdulli, Ramusa, Islami, Krasniqi, Sadriu, Panadic

GjilanKoliçi; Islami, Jashari, Prekazi, Sinani; Ramadani, Ismajli; Ismaili, Cale, Zeka; Kelmendi; 

Prishtina dhe Dukagjini luajnë për Evropën, formacionet zyrtare

BNE shënojnë fitore ndaj GamerLegion dhe kualifikohen direkt në fazën ‘Legends Stage’ në BLAST Paris Major