Ferizaj dhe Dukagjini luajnë për fitore, formacionet zyrtare

Ferizaj dhe Dukagjini përballen në kuadër të xhiros së 18-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Dy skuadrat kanë synimet e njëjta, t’i shpëtojnë rënies nga elita e futbollit kosovar këtë edicion.

Megjithatë formë më të mirë kanë treguar mysafirët të cilët kanë tre fitore radhazi në kampionat.

Ferizaj është e fundit në tabelë dhe kërkon medomos fitoren në mënyrë që të mbetet në garë me skuadrat e tjera për mbijetesë.

Ndërkohë klinasit synojnë të mos mposhten nga ky udhëtim shumë i vështirë.

Formacionet zyrtare:

Ferizaj: Rexhepi, Qerkini, Halili, Bardhi, Sadriu, Hyseni, Orana, Hasanaj, Ramusa, Panadic.

Dukagjini: Haxhihamza, Shala, Basriu, Dallku, Hugo, Zabergja, Jashanica, Morina, Zulfiu, Merlaku, John

/Gazeta Olle/

Australia në epërsi minimale ndaj Tunizisë pas 45 minutave të para

Drenica – Drita, formacionet zyrtare